Jak składać meble z ikea?

Montaż mebli Warszawa :

KAtegoria:

How to, Montaż i składanie mebli

Skladanie mebli z Ikea

Z tego wpisu dowiesz się jak skutecznie i szybko składać meble z Ikea i nie tylko

Postaram się w kilku słowach streścić czym owiane sławą meble z ikea różnią się od tych zamówionych na allegro lub w innych sklepach meblowych jak jysk, brw, bodzio, Idźczak lub innych.

Montaż szafy ikea pax

Jak się zabrać za składanie mebli Ikea?

Kiedy już zdecydujesz się na samodzielny montaż mebli, warto pamiętać o kilku kwestiach, podstawowa sprawa to narzędzia… Minimum to wkretarka, wkrętaki, młotek. Bez nich szkoda Twoich nerwów.

Ważnym aspektem jest też miejsce, w przypadku montażu komody czy biurka nie potrzebujesz całego pokoju, jednak wiem z doświadczenia, że im więcej miejsca do składania mebli tym lepiej. Praca przebiega wtedy szybko i sprawnie, jeżeli natomiast masz w planach montaż szafy wypadało by mieć do dyspozycji co najmniej kwadrat 2,5×2,5m, dzięki temu będzie można swobodnie przybici plecki i postawić szafę do pionu.

Niektórzy producenci mebli jak np. Brw, czy Ikea wykonują szafy w taki sposób żeby mozna było je złożyć w pionie, wtedy ilość miejsca której potrzebujemy zmniejsza się znacząco, jednak taki montaż wymaga od nas nieco więcej „zaangażowania”.

Montaż mebli, jak zacząć?

Na początku warto sprawdzić paczki pod kątem uszkodzeń, jeżeli wszystko wygląda ok, kartony są całe możemy brać się za montaż.

Zawsze w trakcie montażu mebli najpierw sortujemy i okuwamy płyty, dzięki temu później składamy je jak klocki lego. Na początku warto poskładać korpusy, nie ważne czy montujemy łóżko, komodę czy szafę, złożony korpus możemy odstawić w docelowe miejsce i zająć się potem wyposażeniem jak szuflady, drążki itp. Każdorazowo trzeba też mierzyć przekątne mebla. Na koniec montujemy i regulujemy fronty.

Meble z Ikea a inne.

Zdecydowanie najczęstsze montaże mebli które realizujemy na terenie Warszawy i okolic, to meble z Ikea. Fenomen tej firmy jest znany w całym kraju, meble z Ikea są ładne, funkcjonalne, proste w montażu i jakościowo dobre.

Czym zatem różnią się od innych producentów? Z naszej perspektywy sporą różnicę robi możliwość dowolnej aranżacji mebli, składając szafy Pax możemy dowolnie konfigurowac ich wyposażenie czy rodzaj frontów. Podobnie ma sie sprawa kuchni czy systemów besta. Mamy tu do dyspozycji nieograniczoną ilość frontów ponieważ są na rynku firmy które dorabiają dowolne fronty pod projekty Ikea.

System montażu też ma znaczenie, otóż Ikea stosuje np. w szafach Pax systemy mimośrodowe i zamków meblowych, dzięki którym jesteśmy w stanie rozkładać i składać mebel dowolną ilość razy w przeciwieństwie do montażu na konfirmaty.

Dodatkowo okucia i systemy prowadnic w szufladach są dobrej jakości i wygodnie się je montuje.

Pozostają jeszcze kwestie gwarancji i tym podobnych, ale najlepiej zapoznać się z tym na stonie Ikea.

Jeżeli interesuje Cię zamówienie montażu mebli, zapraszamy do kontaktu

Chcesz zamówić nasze usługi?

Interesuję Cię montaż mebli lub inne nasze usługi? Zapraszamy do kontaktu.