Montaż szafy Warszawa

Bez kategorii, How to

Skręcanie szafy…

Z pośród różnych mebli zdecydowanie do „najmniej przyjemnych” z perspektywy Klienta należy montaż szafy. Bez względu na to czy zostały zakupione w Ikea czy Vox, Brw lub Bodzio,albo Idźczak czy innej firmie.

Często składamy meble a w tym też i szafy którę są ciężkie i nie wygodne w manewrowaniu czy przenoszeniu. To niesie za sobą spore ryzyko uszkodzenia ścian czy podłóg.

Jak przebiega montaż szafy?

Odpowiedź jest prosta. Tak jak pozostałych mebli.

Po pierwsze musimy mieć wystarczająco dużo miejsca (niektóre szafy można składać w pionie), warto rozłożyć najpierw wszystkie paczki i sprawdzić czy żadna z płyt nie jest uszkodzona – piszemy o tym więcej we wpisie pt. „Bezpieczeństwo montażu

Kiedy upewnimy się, że nasza szafa jest kompletna i nie uszkodzona przechodzimy do okucia płyt.

W miejsca wskazane w instrukcji wkładamy wszystkie kołki i zamki, ważne żeby kołki wsadzić w wieńce i przegrody, a nie w płyty boczne. Mamy wtedy pewność że kołek nie wyjdzie bokiem. Okute elementy składanej szafy możemy zacząć już łączyć do kupy za pomocą konfirmatów lub złączy meblowych. Kiedy złożymy już szafę pora na przybicie plecków… STOP! Zanim to zrobimy mierzymy przekątną szafy! To bardzo ważne dzięki temu mamy pewność, że montowana szafa zachowa kąty proste i będzie równa. Plecki przybijamy też do stałych przegród, wpłynie to bardzo pozytywnie na sztywność szafy a to z kolei przełoży się na jej dlugą i bezproblemową eksploatację.

Ustawiamy szafę w docelowym miejscu.

Ale zanim to nastąpi musimy ją podnieść, często spotykamy się z meblami których sama obudowa potrafi ważyć nawet 100kg. Ważne żeby pod rogi podłożyć koc lub kilka warstw kartonu. Mamy wtedy pewność, że nie odgnieciemy podłogi. Stawiamy szafę do pionu następnie ustawiamy ja w docelowym miejscu i jeżeli jest taka konieczność przykręcamy do ściany.

Montaż frontów/drzwiczek.

Szafa gotowa, no prawie. Pozostało nam zamontować drzwi. Jeżeli na etapie przybijania plecków zrobiliśmy wszystko jak należy to teraz będzie nam dużo łatwiej ponieważ po przykręceniu drzwi łatwo wyregulujemy zawiasy. Jak to zrobić? Cóż najprościej trzymać się instrukcji.

Montaż Twojej szafy.

Myślę, że znajdziesz tu co co najmniej kilka pomocnych informacji. Jeżeli jednak dalej nie wiesz czy podjąć się montażu szafy czy składanie mebli innego rodzaju we własnym zakresie, zapraszamy do kontaktu.

Ostatnie wpisy

Poniżej znajdziesz wpisy i porady dotyczące montażu mebli i nie tylko.

 • Montaż szafy Warszawa

  ,

  Montaż szafy Warszawa

  Skręcanie szafy… Z pośród różnych mebli zdecydowanie do „najmniej przyjemnych” z perspektywy Klienta należy montaż szafy. Bez względu na to czy zostały zakupione w Ikea czy Vox, Brw lub Bodzio,albo Idźczak czy innej firmie. Często składamy meble a w tym też i szafy którę są ciężkie i nie wygodne w manewrowaniu czy przenoszeniu. To niesie za sobą spore ryzyko uszkodzenia ścian czy podłóg. Jak przebiega montaż szafy? Odpowiedź jest prosta. Tak jak pozostałych mebli. Po pierwsze musimy mieć wystarczająco dużo miejsca (niektóre szafy można składać w pionie), warto rozłożyć najpierw wszystkie paczki i sprawdzić czy żadna z płyt nie jest

  Czytaj dalej
 • Witamy na stronie: Świetnie Się Składa – Montaż mebli Warszawa

  Witamy na stronie: Świetnie Się Składa – Montaż mebli Warszawa

  Witamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu pod numerem 789498377 z miłą chęcią zajmiemy się montażem składaniem Twoich nowych mebli.

  Czytaj dalej

 • ,

  Jak składać meble z ikea?

  Skladanie mebli z Ikea Z tego wpisu dowiesz się jak skutecznie i szybko składać meble z Ikea i nie tylko Postaram się w kilku słowach streścić czym owiane sławą meble z ikea różnią się od tych zamówionych na allegro lub w innych sklepach meblowych jak jysk, brw, bodzio, Idźczak lub innych. Jak się zabrać za składanie mebli Ikea? Kiedy już zdecydujesz się na samodzielny montaż mebli, warto pamiętać o kilku kwestiach, podstawowa sprawa to narzędzia… Minimum to wkretarka, wkrętaki, młotek. Bez nich szkoda Twoich nerwów. Ważnym aspektem jest też miejsce, w przypadku montażu komody czy biurka nie potrzebujesz całego pokoju,

  Czytaj dalej

 • Skręcanie mebli Warszawa

  Czytaj dalej
 • Jak składać meble

  ,

  Jak składać meble

  Zastanawiasz się jak złożyć meble? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu na stronie Świetnie Się Składa – montaż mebli Warszawa

  Czytaj dalej

Montaż, składanie, skręcanie mebli Warszawa


Szukaj


Share this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button