Jak składać meble

Montaż mebli Warszawa :

KAtegoria:

How to, Montaż i składanie mebli

Składanie mebli ? Jeżeli zastanawiasz się jak zabrać się za składanie mebli poświęć chwilkę na ten wpis.

Składanie mebli to temat rzeka, na szczęście w meblach z paczek mamy w zasadzie 2 rodzaje systemów montażowych. Możemy złożyć meble za pomocą konfirmat lub złączek meblowych.

W zależności od producenta system będzie różny jednak najczęściej przy składaniu mebli będziemy mieli do czynienia ze złączami meblowymi, zwanymi również zamkami.

Montaż mebli to w zasadzie nic skomplikowanego.

Do składania mebli będą jednak potrzebne podstawowe narzędzia takie jak wkrętaki gwiazdkowe i płaskie przyda się też młotek czy kombinerki.

W pierwszej kolejności zawsze sprawdzamy paczki a dokładniej ich zawartość. Czasami zdarza się że poszczególne elementy są uszkodzone, jeżeli upewnisz się, że wszystko jest w porządku możemy zaczynać.

Montaż mebli zaczynamy zawsze od tego, żeby zidentyfikować płyty warsto je posortować, na przykład odłożyć sobie szuflady na bok i zająć się nimi po złożeniu korpusu. Później będzie dużo prościej. Jeżeli składamy na przykład komodę, warto przed złożeniem korpusu przykręcić sobie prowadnice do boków, później jest po prostu nie wygodnie.

Które śrubki, trzpienie czy kołki gdzie umieścić najlepiej dowiemy się z instrukcji, serio. Nie ma lepszego źródła informacji niż instrukcja montażu mebli dostarczona przez producenta.

Kiedy już uporamy się z okuciem wszystkich płyt, możemy składać obudowę. Nie ma tu żadnej czarnej magii, po prostu zrób to zgodnie z instrukcją. Co natomiast jest bardzo ważne, to zmierzenie przekątnej. Szczególnie istotne w dużych meblach na przykład przy montażu szafy lub słupka do kuchni.

Pora na fronty.

Mówimy o montażu drzwi, często producenci polecają żeby najpierw zamontować prowadniki do korusu (obudowy), ja jednak proponuję Ci zamontować zawias i prowadnik razem do drzwiczek dlaczego? Ponieważ jeżeli będziesz składać np. szafę z 2m frontem na 4 zawiasach, będzie Ci po prostu mało wygodnie trafić czterema zawiasami w prowadniki. W mojej ocenie najłatwiej jest oprzeć sobie front na stopie po czym po prostu przykręcić go do obudowy.

Składanie mebli Regulacja drzwiczek.

Sprawa banalna, mamy 2 śruby tylna odpowiada za regulację wysunięcia drzwiczek przód/tył względem szafki, przednią ustawiamy drzwiczki lewo/prawo. Nie ma tu żadnej recepty, po prostu trzeba je ustawić równo. Jeżeli natomiast nie czujesz się na siłach, zapraszamy do kontaktu z miłą chęcią wykonamy montaż Twojej szafy, komody, czy witryny lub mebli kuchennych.

Montaż łóżka

Montaż łóżka do sypialni.

Wykonamy dla Ciebie montaż łóżek sypialnianych z podnoszonym stelażem lub szufladami, składamy też łóżka metalowe, kontynentalne, drewniane i wszystkie inne.

MONTAŻ ŁÓŻKA IKEA.

Zajmiemy się profesjonalnym montażem łóżek zakupionych w IKEA i innych sklepach meblowych. Doskonale znamy łóżka sypialniane z serii Malm, Faludden, Kleppstad, Brimnes, Hemnes, czy Mandal. Oczywiście nie są nam obce modele Espevar lub Dunvik.

Montaż łóżka 160×200

Składamy łóżka w różnych rozmiarach, na przykład łóżka do sypialni 120×200 140×200 160×200 180×200 i większe

Montaż łóżka Lenart

Oferujemy profesjonalny montaż półkotapczanu firmy BedConcept Lenart, są to łóżka które wymagają bardzo dużej uwagi i precyzji oraz odpowiedniego poziomowania i montażu do ściany. Otrzymasz to wszystko u nas od precyzyjnego montażu łóżka, przez przykręcenie go do ściany, po precyzyjny montaż i podłączenie oświetlenia

Ostatnie wpisy

Poniżej znajdziesz wpisy i porady dotyczące montażu mebli i nie tylko.

Chcesz zamówić nasze usługi?

Interesuję Cię montaż mebli lub inne nasze usługi? Zapraszamy do kontaktu.