Jak składać meble

How to, Montaż i składanie mebli

Składanie mebli ? Jeżeli zastanawiasz się jak zabrać się za składanie mebli poświęć chwilkę na ten wpis.

Składanie mebli to temat rzeka, na szczęście w meblach z paczek mamy w zasadzie 2 rodzaje systemów montażowych. Możemy złożyć meble za pomocą konfirmat lub złączek meblowych.

W zależności od producenta system będzie różny jednak najczęściej przy składaniu mebli będziemy mieli do czynienia ze złączami meblowymi, zwanymi również zamkami.

Montaż mebli to w zasadzie nic skomplikowanego.

Do składania mebli będą jednak potrzebne podstawowe narzędzia takie jak wkrętaki gwiazdkowe i płaskie przyda się też młotek czy kombinerki.

W pierwszej kolejności zawsze sprawdzamy paczki a dokładniej ich zawartość. Czasami zdarza się że poszczególne elementy są uszkodzone, jeżeli upewnisz się, że wszystko jest w porządku możemy zaczynać.

Montaż mebli zaczynamy zawsze od tego, żeby zidentyfikować płyty warsto je posortować, na przykład odłożyć sobie szuflady na bok i zająć się nimi po złożeniu korpusu. Później będzie dużo prościej. Jeżeli składamy na przykład komodę, warto przed złożeniem korpusu przykręcić sobie prowadnice do boków, później jest po prostu nie wygodnie.

Które śrubki, trzpienie czy kołki gdzie umieścić najlepiej dowiemy się z instrukcji, serio. Nie ma lepszego źródła informacji niż instrukcja montażu mebli dostarczona przez producenta.

Kiedy już uporamy się z okuciem wszystkich płyt, możemy składać obudowę. Nie ma tu żadnej czarnej magii, po prostu zrób to zgodnie z instrukcją. Co natomiast jest bardzo ważne, to zmierzenie przekątnej. Szczególnie istotne w dużych meblach na przykład przy montażu szafy lub słupka do kuchni.

Pora na fronty.

Mówimy o montażu drzwi, często producenci polecają żeby najpierw zamontować prowadniki do korusu (obudowy), ja jednak proponuję Ci zamontować zawias i prowadnik razem do drzwiczek dlaczego? Ponieważ jeżeli będziesz składać np. szafę z 2m frontem na 4 zawiasach, będzie Ci po prostu mało wygodnie trafić czterema zawiasami w prowadniki. W mojej ocenie najłatwiej jest oprzeć sobie front na stopie po czym po prostu przykręcić go do obudowy.

Składanie mebli Regulacja drzwiczek.

Sprawa banalna, mamy 2 śruby tylna odpowiada za regulację wysunięcia drzwiczek przód/tył względem szafki, przednią ustawiamy drzwiczki lewo/prawo. Nie ma tu żadnej recepty, po prostu trzeba je ustawić równo. Jeżeli natomiast nie czujesz się na siłach, zapraszamy do kontaktu z miłą chęcią wykonamy montaż Twojej szafy, komody, czy witryny lub mebli kuchennych.

Ostatnie wpisy

Poniżej znajdziesz wpisy i porady dotyczące montażu mebli i nie tylko.

 • Montaż szafy Warszawa

  ,

  Montaż szafy Warszawa

  Skręcanie szafy… Z pośród różnych mebli zdecydowanie do „najmniej przyjemnych” z perspektywy Klienta należy montaż szafy. Bez względu na to czy zostały zakupione w Ikea czy Vox, Brw lub Bodzio,albo Idźczak czy innej firmie. Często składamy meble a w tym też i szafy którę są ciężkie i nie wygodne w manewrowaniu czy przenoszeniu. To niesie za sobą spore ryzyko uszkodzenia ścian czy podłóg. Jak przebiega montaż szafy? Odpowiedź jest prosta. Tak jak pozostałych mebli. Po pierwsze musimy mieć wystarczająco dużo miejsca (niektóre szafy można składać w pionie), warto rozłożyć najpierw wszystkie paczki i sprawdzić czy żadna z płyt nie jest

  Czytaj dalej
 • Witamy na stronie: Świetnie Się Składa – Montaż mebli Warszawa

  Witamy na stronie: Świetnie Się Składa – Montaż mebli Warszawa

  Witamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu pod numerem 789498377 z miłą chęcią zajmiemy się montażem składaniem Twoich nowych mebli.

  Czytaj dalej

 • ,

  Jak składać meble z ikea?

  Skladanie mebli z Ikea Z tego wpisu dowiesz się jak skutecznie i szybko składać meble z Ikea i nie tylko Postaram się w kilku słowach streścić czym owiane sławą meble z ikea różnią się od tych zamówionych na allegro lub w innych sklepach meblowych jak jysk, brw, bodzio, Idźczak lub innych. Jak się zabrać za składanie mebli Ikea? Kiedy już zdecydujesz się na samodzielny montaż mebli, warto pamiętać o kilku kwestiach, podstawowa sprawa to narzędzia… Minimum to wkretarka, wkrętaki, młotek. Bez nich szkoda Twoich nerwów. Ważnym aspektem jest też miejsce, w przypadku montażu komody czy biurka nie potrzebujesz całego pokoju,

  Czytaj dalej

 • Skręcanie mebli Warszawa

  Czytaj dalej
 • Jak składać meble

  ,

  Jak składać meble

  Zastanawiasz się jak złożyć meble? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu na stronie Świetnie Się Składa – montaż mebli Warszawa

  Czytaj dalej

Montaż, składanie, skręcanie mebli Warszawa


Szukaj


Share this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button